ILE KOSZTUJE STRONA INTERNETOWA? 

To pytanie właściwie brzmi podobnie do pytania „Ile kosztuje organizacja wesela?”. Nie można na nie łatwo odpowiedzieć, o ile wcześniej nie uwzględnimy ogromu czynników: ilu gości ma być zaproszonych? w jakim miejscu chcemy je zorganizować? jak dużo atrakcji chcemy mieć na przyjęciu?

Nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na to pytanie ponieważ nie ma na świecie dwóch stron internetowych, które mają ten sam wygląd, funkcjonalności i służą tym samym celom.

Koszt Twojej strony internetowej jest determinowany głównie przez jej wielkość, złożoność i konkretne funkcjonalności, które ma ona wspierać. Na przykład stworzenie strony internetowej, dla której wymagane będą dedykowane materiały foto i wideo oraz copywriting, będzie oczywiście kosztować więcej, niż stworzenie witryny opartej na ogólnodostępnym szablonie z oprawą graficzną pobraną z banku zdjęć. Musisz wziąć pod uwagę to, że projektowanie stron internetowych należy do sektora usług, więc nie ma tutaj jednej, ustalonej ceny.

tanio-dobrze-szybko

 

Większość web developerów używa stawki godzinowej, aby określić koszt projektu i w ramach wyceny zaprezentuje Ci najpewniej już ustaloną kwotę, obliczoną na podstawie niezbędnego do wykonania projektu nakładu czasu i pracy. Cena roboczogodziny web developera jest również zmienną, której wartość zależy od ich lokalizacji, doświadczenia, pozycji na rynku oraz umiejętności. Obecnie w Polsce są to stawki wahające się od 50 do 300 PLN za godzinę. Niech nie przerażą Cię jednak te stawki – same kwoty wyrwane z kontekstu są bez znaczenia, ponieważ to, czego szukasz to dobry i doświadczony developer. Być może ktoś zaproponuje Ci niższą stawkę niż my, ale przy założeniu, że na projekt poświęci 100 godzin – podczas gdy my przy wyższej stawce godzinowej zrobimy go w 20. Matematyka mówi sama za siebie – nie tylko oszczędzisz, ale też gotowy projekt otrzymasz szybciej i prawdopodobnie będzie on lepiej wykonany.

Czego możesz się spodziewać?

Tworzenie strony internetowej należy traktować jak projekt, a każdy projekt ma swój budżet. Rozumiemy, że ograniczają Cię pewne ramy finansowe i możemy zapewnić, że bez względu na nie dołożymy wszelkich starań, by Twoja strona była nowoczesna i w stu procentach profesjonalna.

500-1000 PLN:

Takie ramy finansowe zasadniczo postrzegane są jako „budżet dla początkujących” i z takimi stawkami zwykle spotkasz się pracując z freelancerami lub mniejszymi firmami. Za taką kwotę możesz oczekiwać podstawowej strony internetowej, która będzie bazować na gotowych materiałach fotograficznych i layoutach i nie będzie zbyt zaawansowana technologicznie. Oczywiście taka strona może okazać się dla Ciebie wystarczająca – nawet taka ministrona może być estetycznie i profesjonalnie wykonana.

W takiej stronie internetowej zawarte będą funkcje takie jak slider, formularz kontaktowy, dziennik z możliwością dodawania notatek. Jeżeli oczekujesz więcej, powinieneś rozważyć powiększenie budżetu.

1000-5000 PLN: 

Dysponując takim budżetem możesz pozwolić sobie już na nieco bardziej spersonalizowaną witrynę. Taka strona internetowa będzie nieco lepiej „wyposażona”, a usługi jej tworzenia są oferowane przez większość agencji kreatywnych. Z takim budżetem możesz liczyć już na design, który jest „szyty na miarę” do Twoich oczekiwań. Będzie o wiele bardziej wyróżniał się na tle innych stron niż propozycja z niższej półki cenowej.

Taki budżet może zmieścić także nieco więcej przestrzeni na dodatkowe autorskie funkcjonalności. Weź pod uwagę, że będziesz mocno zaangażowany w tworzenie tej strony – by jak najefektywniej wykorzystać zasoby i stworzyć profesjonalną, dopasowaną do Twoich potrzeb witrynę, będziemy konsultować z Tobą poszczególne etapy pracy, by upewnić się, że obraliśmy właściwy kierunek.

Pamiętaj jednak, że o ile jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie, to będziemy potrzebowali od Ciebie informacji na temat Twojego biznesu – jego profilu, docelowych klientów, wizji i strategii. O ile nie możesz oczekiwać, że w tym budżecie zmieścisz również profesjonalną strategię marketingową, to powinieneś zadbać, by zrozumiał on sens Twojego przekazu.

5000-10000 PLN:

W takim budżecie zmieści się już dobra, profesjonalna witryna, która będzie stanowić idealny początek np. dla start-upów lub małych biznesów w branży e-commerce.  Poza profesjonalną grafiką, która będzie uwzględniać najnowsze trendy w designie oraz Twoje własne oczekiwania, możesz liczyć na to, że przyjrzymy się także Twojej konkurencji i ich internetowym wizytówkom – tak, aby zaproponować Tobie i Twoim klientom unikalne rozwiązanie. Jest to optymalna propozycja dla firm, które chcą spersonalizowanej witryny, która pomoże im uzyskać wzrost zaangażowania u swoich klientów. Zwróć także uwagę, że ten budżet pozwoli też już na zaangażowanie copywritera, który pomoże utworzyć oryginalne treści na Twoją witrynę.

10000-50000 PLN:

Witryna w tej randze cenowej będzie bogatą stroną internetową, która została skonstruowana specjalnie na potrzeby Twoje i Twojego biznesu. Mogą tak wyglądać np. strony większych firm czy korporacji. Do pracy nad Twoją stroną zaangażowany będzie osobny zespół profesjonalistów, co zwykle oznacza konieczność powierzenia takiego projektu większej firmie czy agencji. Możesz liczyć nie tylko na profesjonalne zaprojektowanie i wykonanie strony, ale też również na fachowe doradztwo marketingowe i biznesowe, konsultacje artystyczne, testy użytkowników. Sam design takiej witryny będzie niepowtarzalny, a poza podstawową oprawą graficzną możesz liczyć także na projekt logo i komunikacji marki oraz pełen zakres usług copywriterskich.  Poza podstawowymi funkcjonalnościami Twoja witryna będzie wspierać także zewnętrzne aplikacje czy systemy CRM.

>50000 PLN:

Jeżeli dysponujesz takim budżetem na zaprojektowanie strony internetowej, możesz wymagać naprawdę dobrej i unikalnej witryny, która będzie zawierać unikalną oprawę fotograficzną, optymalizację SEO, strategię social media i wiele więcej. Strony internetowe projektowane w tych ramach finansowych często zdobywają nagrody branżowe. Co ważne, strona zaprojektowana przy większym nakładzie środków będzie funkcjonowała znacznie lepiej, co będzie prowadzić do wzrostu sprzedaży i większej rozpoznawalności marki.

Strona internetowa budowana w takiej randze budżetu powinna być traktowana jako duży projekt – pracować nad nią u nas będzie zespół specjalistów z dziedzin programowania, grafiki i designu oraz marketingu. Zadbamy o odpowiednie badania rynku, testy konsumenckie i unikalne podejście do tematu.

Ile powinienem zapłacić za swoją stronę?

Odpowiedź na to pytanie nie jest skomplikowana – zatrudnij tak dobrą firmę, na jaką Cię stać.

Domyślamy się, że traktujesz swój biznes poważnie. Chciałbyś mieć stronę internetową, która pomoże realizować Ci cele firmy i pozyskać kolejnych klientów. Nie powinieneś próbować na tym aspekcie oszczędzać – wykorzystaj cały budżet, jakim dysponujesz. Zatrudnij profesjonalistów i w zamian uzyskasz ich ekspertyzę, wsparcie i solidny projekt biznesowy. Odpowiedni wykwalifikowany personel będzie dysponował wiedzą, która pozwoli mu zbudować witrynę, która nie tylko szybko zwróci poniesione na nią nakłady, lecz też stanie się kluczowym elementem sukcesu Twojej firmy.

Nie szukaj na siłę obniżek. Kiedy szukasz prawnika czy kardiochirurga, nie szukasz tych, którzy są najtańsi, prawda? Poszukujesz profesjonalisty, który pomoże Ci zrealizować Twoje cele.

Wiadomo, że budżet czasami jest główną przeszkodą w osiągnięciu swoich celów, ale pamiętaj, że to nie pieniądze powinny być podstawowym kryterium wyboru firmy, która zrealizuje Twoją stronę internetową. Zdecyduj się na najlepszą firmę, na którego Cię stać, nie musi być najdroższa.

Chcesz, abyśmy wykonali dla Ciebie stronę internetową? Napisz do nas. Zajmiemy się cała obsługą techniczną strony całkowicie za darmo. Pomożemy skonfigurować serwer, domenę oraz wyślemy stosowną dokumentację wyjaśniająca obsługę strony.

Twoje imię

Twój email

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Załącznik

 

Tags: , , ,